Listy dla Ziemi

Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku. W trzech edycjach akcji, które odbyły się do tej pory, wzięło udział prawie 1 000 gmin, prawie 10 000 gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz ponad milion uczestników!

W styczniu wystartowała kolejna, czwarta edycja akcji – Listy dla Ziemi 2016. Jest ona częścią kampanii Zadbaj o klimat, która zachęca do dyskusji nad takimi tematami jak zmiany klimatyczne i promuje gospodarkę niskoemisyjną oraz zrównoważony transport. Akcja Listy dla Ziemi polega na pisaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze.

W tą akcję włączyła się również nasza szkoła. Zostały przeprowadzone lekcje tematyczne w klasach 4-6. Zorganizowano konkurs na ekologiczną zabawkę. Uczniowie uczęszczający na kółko polonistyczne przygotowali przedstawienie ekologiczne pt. "Jak rozweselić Ziemię?" Uczniowie klas 3-6 napisali swój list dla Ziemi. Najlepsze, najciekawsze listy zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, został także wybrany list, który został wysłany do Fundacji Ekologicznej Arka. Autorem najlepszego w naszej szkole listu jest Miłosz Dolański z klasy 4.

Przedstawienie: Jak rozweselić Ziemię.

Konkursowe zabawki ekologiczne: