Nad morzem...

W dniach 6-12 maja 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce nad morze. Rozpoczęliśmy ją od przejazdu autokarem do Krakowa, skąd mieliśmy pociąg do Słupska. Jechaliśmy całą noc, rano byliśmy na miejscu i autokarem udaliśmy się do Duninowa – miejscowości, w której nocowaliśmy. Pierwszy dzień upłynął nam na zwiedzaniu okolicy oraz pierwszym spacerze nad morze. Kolejnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Ustki – miejscowości, w której zwiedziliśmy Muzeum Chleba i  Muzeum Minerałów. Spędziliśmy także trochę czasu nad brzegiem morza oraz spacerze nadmorską promenadą. Dzień ten zakończyliśmy dyskoteką. W czwartek ponownie gościliśmy w Ustce, by zwiedzić Muzeum Ziemi Usteckiej oraz wypłynąć w krótki rejs statkiem Uniqus. Mieliśmy także okazję podziwiać piękne usteckie pomniki, m.in. pomnik syrenki oraz Pani Ireny Kwiatkowskiej.  W piątek, mimo niesprzyjającej aury wybraliśmy się do Słowińskiego Parku Narodowego na ruchome wydmy. Odwiedziliśmy także Muzeum w Smołdzinie oraz Skansen Wsi Słowińskiej w Klukach. Tej nocy dziwne duszki zrobiły nam małego psikusa – każdy z nas mógł poszczycić się ciekawym makijażem. Sobotę – ostatni dzień naszego pobytu spędziliśmy na spacerze  brzegiem morza w Ustce oraz na kupnie ostatnich pamiątek dla rodziny i przyjaciół. O godzinie 21.00 wsiedliśmy w Słupsku do pociągu, który zawiózł nas do Krakowa. Stamtąd autobusem dotarliśmy do Krościenka w niedzielę około godziny 14.30, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Przywieźliśmy z sobą trochę piasku, wiele zdjęć oraz mnóstwo wrażeń.