Napoleon i Powstania Śląskie.

Kim był i jak wyglądał  Napoleon? Jak prezentował się w mundurze żołnierz Księstwa Warszawskiego? Jakie znaczenie w historii Polski miały Powstania Śląskie? Odpowiedzi na te pytania dostarczyła uczniom naszej szkoły  żywa lekcja historii poprowadzona przez członków Bractwa Rycerskiego z Gniewu. W sposób humorystyczny przybliżyli oni najważniejsze fakty z dziejów Polski od momentu rozbiorów, przez okres napoleoński, powstania narodowowyzwoleńcze, I wojnę światową aż po powstania śląskie. Uczniowie i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w spotkaniu,  poznając umundurowanie żołnierzy, przebierając się w stroje, ucząc się posługiwania różnymi rodzajami broni. Tak przedstawione fakty historyczne bardzo zaciekawiły wszystkich i na długo zostaną w naszej pamięci.