Rajd Szlakami Partyzantów

W czwartek 17 września 2015 uczniowie z klas: czwartej, piątej oraz szóstej wzięli udział w Rajdzie Szlakami Partyzantów. Jego celem było uczczenie 76 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Krwawej Wigilii w Ochotnicy. Spod budynku szkoły ruszyliśmy około godziny 7.30, udaliśmy się w kierunku ul. Zamkowej, skąd dotarliśmy na szlak. Po około dwóch godzinach drogi doszliśmy do polany, na której zjedliśmy śniadanie. Po posiłku  ruszyliśmy w dalszą drogę. Na szczycie Lubania byliśmy około godziny 11.30, chwilę odpoczęliśmy i ruszyliśmy dalej – do Ochotnicy Dolnej. Na miejscu byliśmy przed czasem, po dotarciu wszystkich grup odbyło się powitanie uczestników rajdu,  złożono kwiaty pod pomnikiem oraz na grobach poległych. Uczniowie z gimnazjum w Ochotnicy przypomnieli także krwawe wydarzenia w dziejach wsi. Następnie odbył się konkurs piosenki partyzanckiej. Jury nagrodziło naszych uczniów trzecim miejscem. Na zakończenie rajdu odbyło się wspólne ognisko. W Grywałdzie byliśmy około godziny 16.00.