Rodzinne Granie w Śmieciobranie

Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej już po raz piąty zorganizowało drużynowe zawody w sprzątaniu brzegu Jeziora Czorsztyńskiego pod tytułem: „Rodzinne Granie w Śmieciobranie”. Odbyło się ono w sobotę 23.04.2016 roku. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: uczennice klasy piątej: Martyna Hryc, Anna Kowalczyk i Natalia Mszanik oraz opiekun Emilia Hamerska. Zadaniem drużyny było uzbieranie jak największej liczby worków ze śmieciami w ciągu dwóch godzin. Naszej drużynie udało się uzbierać 12,5 worków i zająć czwarte miejsce w tych zawodach. Po zakończeniu zawodów wszyscy zebrali się przy smakowitym poczęstunku. W międzyczasie organizowane były gry i zabawy dla najmłodszych oraz ciekawe warsztaty dla trochę starszych. W tym roku była pani Akiko Miwa – rodowita Japonka. Opowiedziała o efektywnych mikroorganizmach i możliwościach ich wykorzystania w każdym domu. Była również Pani Teresa z Pienińskiego Parku Narodowego, która opowiedziała dzieciom o sposobach badania jakości wody.

Dodatkowo przygotowano konkurs na pracę plastyczną plakat A3, temat: „Potwór ekologiczny”. Pracę taką wykonała Martyna i Natalia - dziewczyny zdobyły za nią III miejsce.