Rok Szkolny 2010/2011

„Konkurs Wiedzy o Pieninach”

Jak co roku odbył się „Konkurs Wiedzy o Pieninach”. Była to już jego XVI edycja. Wzięło w nim udział dwanaście szkół: SP SPIŠSKA STARA VES I, II, SP GRYWAŁD, SP KROŚNICA, SP KROŚCIENKO,         SP MANIOWY, SP SROMOWCE WYŻNE, SP SROMOWCE NIŻNE, SP KLUSZKOWCE, SP IM. JANA PAWŁA II SZLACHTOWA, SP NR 6 NOWY TARG, SP NR 1 SZCZAWNICA.

Naszą szkołę reprezentowali:

a)     W konkursie na pracę plastyczną przedstawiającą wybrany obiekt przyrodniczy Pienin, w kategorii Kl. III – Dominika Królczyk, w kategorii kl. IV-VI – Tomasz Milczarek (Otrzymał II nagrodę)

b)     Z zakresu wiadomości przyrodniczo-geograficznych – Kamil Knapczyk, kl.VI ;

c)      Z zakresu wiadomości historyczno-etnograficznych:  Monika Knapczyk, kl.VI (otrzymała I miejsce).

W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła była najlepsza. Zajęliśmy I miejsce!

Szkolne Kasy Oszczędności

W roku szkolnym 2010/2011 SKO bierze udział w konkursie ”Szkolne Kasy Oszczędności” organizowanym  przez PKO Bank Polski.

Celem konkursu jest edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży w  zakresie różnych form oszczędzania oraz wyrobienie w niej nawyku świadomego oszczędzania, wyzwolenie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów a także przygotowanie do korzystania z usług banku.

W ramach konkursu wykonano kartki świąteczne, ozdoby świąteczne wykorzystując własne zasoby i pomysłowość. Bawiąc się uczymy się gospodarności i wykorzystania własnych talentów.

Wiecej czytaj .....

XXXV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

15 grudnia zostały rozegrane gminne eliminacje do XXXV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu. Do współzawodnictwa zgłosiło się około 25 uczniów ze szkół gminy Krościenko. Jury po wysłuchaniu konkursowych prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia. Nasi uczniowie zajęli bardzo dobre - wysokie miejsca:

Grupa I – recytatorzy:

Agnieszka Kołek kl. III miejsce,

Dominika Królczyk, kl. IIIIII miejsce

Natalia Bąk, kl. IIwyróżnienie

Grupa II – recytatorzy:

Mariola Jankowska, kl. VII miejsce

Karolina Waksmundzka, kl. VI – III miejsce

Do reprezentowania gminy Krościenko na XXXV Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy w Białym Dunajcu wytypowane zostały:

Agnieszka Kołek i Mariola Jankowska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w galerii.

Strony: 1 2 3 4 5 Następna »