Wyniki konkursu

W kwietniu został przeprowadzony w naszej szkole konkurs plastyczny na projekt strony do książki z wierszami dla dzieci. Jego organizatorem była pani Katarzyna Musiał – logopeda szkolny.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 0 – III i polegał na wykonaniu ilustracji do dowolnego wiersza dla dzieci.

Konkurs miał na celu propagowanie wśród dzieci klasycznej poezji i zachęcanie do jej czytania. Ponadto miał rozbudzać kreatywność i inwencję twórczą.

Wpłynęło na niego 16 prac. Uczniowie wybierali przede wszystkim wiersze Jana Brzechwy, rzadziej Juliana Tuwima.

Najwyżej ocenione zostały prace wykonane przez dzieci SAMODZIELNIE (kryterium to było akcentowane w regulaminie). Jury brało również pod uwagę pomysłowość kompozycji i estetykę wykonania.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Paulina Hamerska – kl. I

II miejsce – Mateusz Jankowski – kl. 0

III miejsce – Aleksandra Klimczak – kl. 0

Wyróżnienia:

Anna Tylecka – kl. III

Honorata Błażusiak – kl. II

Piotr Iglar – kl. III

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie!

Z wszystkich prac złożona zostanie książka z poezją dla dzieci, którą będzie można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

I miejsce - Paulina Hamerska

II miejsce - Mateusz Jankowski