Baśnie Andersena

W dniu 29 marca 2012 roku odbył się u nas w szkole konkurs pt. Czy znasz baśnie Andersena? Był on adresowany do uczniów z klas I III. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane. Konkurs składał się z kilku rund: pytania dotyczące poszczególnych baśni do grup ekspertów, krzyżówka, zgaduj zgadula (czyli odgadnięcie tytułu baśni po przeczytaniu jej fragmentu lub wypowiedzi bohatera), układanie puzzli, gra zręcznościowa oraz prezentacja przebranych postaci z baśni Andersena. Konkurs wygrali jego najmłodsi uczestnicy – klasa I, drugie miejsca zajęła klasa III, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa II. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz zachęcamy do częstego odwiedzania biblioteki i czytania także innych, równie ciekawych książek.