Cyjanotypia...

Za nami kolejne zajęcia w Akademii.
Kwiecień był słoneczny i niebieski, jeśli spojrzymy na zdjęcia obrazujące nowe oblicze cyjanotypii i uczniów Akademii w Niedzicy.
Jeśli chodzi o kwiecień, to mamy jeszcze jedną atrakcję dla naszych młodych studentów i wszystkich, którzy lubią odpoczywać na czystym łonie natury.
W tym roku, po raz 5 Stowarzyszenie Sprężyna, organizuje zawody w „Rodzinne Granie w Śmieciobranie”.
Kiedy?: 23 kwietnia 2016 (sobota)
Gdzie?: będą dwie bazy: przystań żeglarska w Mizernej oraz Frydman przy ujściu Białki do jeziora czorsztyńskiego
Co trzeba ze sobą przynieść?: drużynę 4 osobową (koniecznie w tym osoba dorosła), napój, kalosze.
 Worki i rękawice będą rozdawane w bazie.
By wziąć udział w zawodach należy w dzień zawodów zarejestrować swoją drużynę w jednej z dwóch baz między 11 a 11.45
Zawody rozpoczynają się od 12 i potrwają dwie godziny.
Dodatkowo jak co roku, z myślą o najmłodszych uczestnikach naszych zawodów, przygotowaliśmy konkurs na prace plastyczne w kategoriach:

konkurs dla szkół podstawowych:
plakat A3, temat: „Potwór ekologiczny”
konkurs dla uczniów gimnazjów:
szablon graffiti A2 z hasłem ekologicznym

Prace można wykonywać w dwuosobowych zespołach i przynieść je w dzień zawodów do jedne z baz. By mogły wziąć udział w konkursie, muszą być opatrzone numerem drużyny w której młody uczestnik będzie zarejestrowany.
 Organizatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej (www.sprezyna.org, email: ngo.spring@gmail.com)
Partnerami: Gmina Czorsztyn i Gmina Łapsze Niżne oraz ZEW Niedzica.
W zeszłym roku dzięki wsparciu ok. 250 osób udało się uzbierać ponad 600 worków śmieci!

Już dzisiaj serdecznie zapraszam w imieniu organizatora.