Hotel dla owadów - konkurs

Dnia 9 kwietnia 2022 r. w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku n. Dunajcem odbyło się podsumowanie konkursu "Hotel dla owadów". Skierowany był on do mieszkańców gmin: Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem, Czorsztyn i Łapsze Niżne. Podczas spotkania pani Justyna Kierat wygłosiła prelekcję na temat owadów zapylających. Następnie podsumowano konkurs i wręczono nagrody laureatom, a także wszystkim konstruktorom domków. Pan Adam - pomysłodawca konkursu zaznaczył, że uczestników było około 150, wykonano 69 hoteli.
I miejsce w konkursie zajęły: Beata Mszanik z klasy VII i Dorota Mszanik z klasy III.
Wyróżnienia przyznano pracom:
Amelii Hryc z kl. V, Gabrieli Słowik z kl. V, Weroniki Słowik z kl. V i pana Krzysztofa Słowika;
Aleksandry Andruszko z kl. V, Joanny Krakus z kl. V, Emilii Andruszko z oddziału "O" oraz pana Michała Andruszko;
Patrycji Krakus z kl. IV, Karoliny Rusnarczyk z kl. IV oraz Pana Krystiana Krakusa;
Wiktora Ciesielki z kl. VI, Marka Stróżczyka z kl. VI oraz Karola Marcińca z kl. VIII.
Warto zaznaczyć, że 37 uczniów z naszej szkoły podjęło się stworzenia mieszkania dla owadów. W kilkuosobowych drużynach składających się z uczniów lub uczniów i ich rodzin przygotowali bardzo pomysłowe konstrukcje. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i podziwiamy za zapał oraz zaangażowanie.