Wieliczka - wycieczka

Dnia 24 X 2022 roku uczniowie klasy I i III pod opieką p. Anny Twardowskiej, p. Małgorzaty Dominik, p. Alicji Piwoni-Sysiak i p. Haliny Marciniec uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki i Krakowa w ramach programu "Poznaj Polskę". Najpierw uczniowie zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce. Po kopalni oprowadzał uczniów przewodnik, który opowiadał historię jej powstania oraz legendę o św. Kindze. Z kolei Skarbnik, czyli "duch" kopalni, zorganizował dla dzieci różne konkursy. Po wizycie w kopalni przyszedł czas na seans filmowy pt. "Mój przyjaciel lew". Kolejną atrakcją była wizyta w Żywym Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Uczniowie oprócz wysłuchania historii i tradycji związanej z produkcją obwarzanka, mogli sami stworzyć własny, okrągły przysmak. Po licznych atrakcjach dzieci wraz z opiekunami udały się na obiad, a po nim w drogę powrotną do domu. Powrót wypełniony był oglądaniem pamiątek i zdjęć oraz opowieściami o pełnym wrażeń dniu.